اکو تبریز
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
گوگــل آنالیتیکز که به زبان انگلیسی Google Analytics نوشته می شود ، یک سرویس رایگان است که بوسیله کمپانی گوگــل ارایه شده و وظیفه اصلی این سرویس ، ارایه آمار بازدید کنندگان وب وب سایت است و در قالبهای آماری با جزئیات کامل این اطلاعات را به مدیران وب وب سایت نشان می‌دهد. بیشترین فرد د این سرویس برای افرادی است که به امر بازار یابی اینترنتی یا مدیریت یک وب وبسایت اشتغال دارند با مصرف از اطلاعاتی که گوگــل آنالیتیکز در اختیار آنها قرار می دهد می توانند سیاستهای راه بردی معین ی را در خصوص وب سایت خود و زمینه کار تجارت اینترنی خود اتخاذ نمایند .


بهینه سازی سایت

پکیج های سئو,بسته های سئو,سئو,بهینه سازی سایت,مقالات سئو,مقالات جدید سئو

از امکانات اصلی این سرویس رایگان ، امکان ارزیابی و نقد ورودی‌ها، صفحات ورودی دهنده، فرد ان وارد شده، کار ‌های فرد ان، زمان حضور و مسیر خروجی آنها در سایت است به این ترتیب، گستره وسیع ی از اطلاعات را در اختیار مدیریت وبسایت قرار می دهد .
این سرویس امکانات متعددی در زمینه ارایه گزارش پیشرفت یا وضعیت یک پروگرام هدفمند جهت کار وب سایت است ، مانند تعیین هدف جهت یک بازه زمانی معین و اگر در زمان معین شده دست یابی به هدف مورد نظر انجام نشده باشد ، ارایه درصد نزدیکی به هدف از عبارت گزارشهای مفید این سرویس است .
برخی از امکانات گوگل آنالیتیکز

باز دید کنندگان از وبسایت چه افرادی بوده اند
موقعیت جغرافیایی فرد ان
مرورگری که با آن به وبسایت متصل شده اند
اطلاعات دیگری همچون رزولوشن صفحه نمایش فرد ان، فعال بودن سرویس جاوا اسکریپت، نصب بودن سرویس فلش، زبان سیـستم فرد موارد دیگر.

این سرویس با تمام ویژگی ها یی که برای مدیران وب وب سایت ها دارد اما دارای معایبی است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم ؛
با استفاده از سرویس گـوگل آنالیتیکز تمام اطلاعات وب سایت شما در اختیار گوگــل قرار میگرد این مساله از ۲ جنبه می تواند ضرردار باشد .
چنانچه خطایی در وب سایت داشته باشید گـوگل سریع خـبر دار می‌شود مورد دوم اینکه گوگــل زمانی که اطلاعات تمام سایت‌ها را داشته باشه آنها را برده خودش می‌کند.
در بعضی موارد کاهش سرعت نمایش صفحاتی که در حال آنالیز می باشند مشاهده شده در صورت قطعی رابطه با گوگــل به صورت م بالا آمدن صفحات همراه با خطا خواهد بود. همین طور در برخی موارد ، ناسازگاری با گاهی از اسکریپت‌های آماری مستقل هم دیده شده است.
این سرویس هم بصورت رایگان هم بصورت تجاری (راه اندازی با پرداخت نرخ ) کار دارد. این موضوع نشان می‌دهد که سیستم کم کاستی هایی نسبت به نسخه تجاری دارد که قطعاً موارد مهم حائز ارزش ی می باشند و نکته دیگر اینکه مجموعه گـوگل دسترس و نگرانی ی به این سرویس را جهت کشور ما محدود کرده تنها از طریق فیلتر شکن دسترس و نگرانی ی به آن میسر است .نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
شنبه 10 بهمن 1394
به گزارش پایگاه خبری محیط مجازی ایران فیمنا؛ عبارت زیاد دیده شده ی بین اندیشمندان انگلیسی زبان مشهور است که می‌گویند: مراقب افکارت باش که گفتارت می‌شود، مراقب گفتارت باش که رفتارت می‌شود، مراقب رفتارت باش که عادتت می‌شود، مراقب عادتت باش که فرد ت می‌شود، مراقب شخصیت ت باش که سرنوشتت می‌شود. علمای متقدم، تربیت را فن تشکیل عادت می‌دانستند و معتقد بودند که چنانچه از سن پایین افراد ملزم به انجام کارهایی شوند این موارد تبدیل به عادت شود، تربیت شکل می‌گیرد. مولوی در این زمینه می‌گوید:
خاربن در قوت برخاستن
خارکن در سستی و در کاستن

داب اسمش فارسی


عادت به مصرف از تکنولوژی نیز از این قاعده ممکن است مستثنی نباشد، دیر زمانی نبود که با ورود تلفن‌های همراه ویژگی‌های زندگی افراد دستخوش تغییرات بسیاری شد. ارسال مطالب طنز جوک از طریق پیامک، پروگرام ‌های چت و اخیرا مصرف از شبکه‌های اجتماعی به نوعی بالا‌ترین کارکرد را فارغ از اینکه وسائل چه باشد به خود اختصاص داده است. ممکن است وجه مشترک تمام این‌ها به عنوان آسیب استفاده ناصحیح از تکنولوژی جهت استهزاء و تمسخر فرد ی و قومیتی یابقیه امور لغوی که وجود دارند، دانست. بحث لمپنیسم با این عنوان به طور جدی برای نخستین بار در حدود ۱۵۰ سال پیش بیان شد. جامعه‌شناسان منظور از لمپن‌ها را گروهی می‌دانستند که به هرج مرج اغتشاش اجتماعی دامن می‌زنند اما حرکاتشان خاستگاه ایدئولوژیک ندارد، لمپن‌ها با رفتارهایی نظیر آرایـش و پوشش خلاف عرف و غیر معمول و برخی حرکت‌های نمایش تخریبی، را به جامعه معرفی کرده در تعارضات داخلی طبقات اجتماع نقش بد بازی می‌کنند.
دابسمش ترکیب لمپنیسم و فضای مجازی

داب اسمش,داب اسمش فارسی,داب اسمش جدید

جولان لمپنسیم در محیط مجازی هر روز با روش‌های ی در جامعه یا محیط مجازی شیوع پیدا می‌‌کند. مدتی است که کلیپ‌های عجیب و غریبی مشهور به « دابسمش » پا به شبکه‌های اجتماعی گذاشته‌اند مدام در حال دست به دست شدن هستند . عده‌ای جوان یا حتی نوجوان از عجیب‌ترین مسخره‌ترین روش‌ها جهت ساختن کلیپ‌های طنز همراه با لودگی استفاده می‌کنند هر فرد ، مفهوم و هر چیزی که را بخواهند مورد استهزاء تمسخر قرار می‌دهند.

Dubasmash از لحاظ لغوی به معنای دوبله درهم کوبیه یا پرس‌شده و به قول کاربر ان ایرانی «دوبله برعکس» است، سرویس میزبانی فیلم جذاب است که بر روی گوشی‌ها تبلت‌هایی که از سیـستم ‌علت ‌های آی‌اواس آندروید استفاده می‌کنند اجرا می‌شود. این برنامه فرد دی آلمانی در اواخر سال ۲۰۱۴ به رتبه اول دریافت نرم‌افزار در کشور آلمان دست یافت کمی بعد در ۲۹ کشور جهان این رتبه شد. در ابتدای سال ۲۰۱۵، بیش از ۵۰ میلیون بار در ۱۹۲ کشور جهان دانلود شد. دابسمش هم در ایران به نرم‌افزار متداولی تبدیل شده و صفحه اختصاصی دابسمش فارسی در اینستا‌گرام بیش از سیصد هزار دنبال کننده دارد.
دابسمش جایگزین عکس‌های سلفی

این برنامه فرد دی در زمانی ارائه شده بود که تب گرفتن عکس‌های سلفی فرونشسته و نسبتا به امری عادی تبدیل شده بود. به نوعی دابسمش ورژن تر از سلفی است که قاعدتا بایستی بانمک باشد ولی علی الظاهر این بانمکی به میزان لودگی رسیده است.

دابسمش شیوه کار ساده‌ای دارد به این صورت که کاربر ان آهنگ یا ولوم مورد علاقه خود را از لیستی انتخاب کرده و همزمان با پخش آن لب می‌زنند و یا پارت ی از فیلم جالب یا کیپی را انتخاب کرده و به جای فرد ‌های آن حرف می‌کنند. به این ترتیب با طی چند وهله آسان صوت و تصویر با هم ترکیب شده کلیپ ساده‌ای ساخته می‌شود. این امکان به نوع خود بسیار زیاد جذاب است که شما بتوانید به جای شخصیت محبوب خود در فیلم زیبا یا کارتونی لب بزنید بتوانید از این تجربه کلیپی هیجان انگیز بسازید. اما نکته نگران کننده این است که به جای بهره‌برداری مناسب از این امکانات وسائل ‌ها در کشور ما همواره از بد‌ترین شکل ممکن آن‌ها مصرف می‌کنیم.
تب دابسمش در بین چهره‌های معروف

کافی است در گروه‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی که عضو هستید گشت‌و‌گذار کوتاهی داشته باشید قطعا ً چند کلیپ عجیب و بی‌سر ته را خواهید یافت. چند جوان با پوشیدن لباس ‌های بچه‌گانه، زنانه و یا خارج از شئون اخلاقی، ظاهر شده شروع به لودگی حرکات جلف می‌کنند. به این صورت پای کلیپ‌های دابس‌مشی این افراد مستعد لمپنیسم به گوشی‌های ما به راحتی باز شده است.

با نقد تعدادی از دابسمش های ایرانی درخواهید یافت که اباحه‌گری بسیار زیاد ی در این کلیپ‌ها وجود دارد که نه تنها با فرهنگ جاری کشور ما سازگار نیست بلکه در تضاد است نه تنها از مرزهای حیا و عفت رد شدن کرده ‌اند، بلکه حداقل قیدهای اخلاقی مرسوم غربی غیراسلامی را رعایت نمی‌کنند. متاسفانه می بایست گفت اخیرا تب دابسمش در بین چهره‌های زیاد دیده شده هنری و ورزشی نیز باز شده با جستجو کوتاه در اینترنت می‌توانید کلیپ‌های این افراد را مشاهده بکنید .
دابسمش افراد جامعه را به سمت هزل هجو گرایش می‌دهد

در نگاه اول ممکن است بتوان به آن‌ها خندید و شاد بودن لحظه‌ای را توجیه مناسبی دانست اما تمایل خندیدن به این کلیپ‌ها در مراحل بعدی متوجه سازندگانشان خواهد شد. این سؤال قطعا ً به ذهن خطور خواهد کرد که چطور شخصیت تعداد محدودی از افراد جامعه ما این‌قدر تنزل پیداکرده که دست به چنین رفتارهایی می‌‌زنند؟

دکتر مجید ابهری استاد روان‌شناسی در مورد علل پیامدهای رواج چنین پدیده‌هایی در محیط مجازی می‌گوید: ورود به محیط مجازی به نبود آموزش ‌های کافی در کشور ما عوارضی را به جامعه تحمیل می‌کند که یکی از آن‌ها هویت تقلبی است. بسیاری از افرادی که در محیط مجازی دارند اسم، جنسیت و حتی شغل جعلی دارند. دابسمش تنها کاری که ازنظر رفتار‌شناسی برای جامعه ما انجام می‌دهد این است که آن‌ها را به هزل هجو گرایش می‌دهد و فرد اصلی آن‌ها را به گیم می‌گیرد.

وی در ادامه می‌افزاید: جوانانی که امروز به دابسمش روی آورده‌اند در آینده می‌خواهند پدر مادر شوند. با به‌جای گذاشتن چنین آثاری آینده خودشان را تخریب خواهند کرد. دابسمش را جهت سری کار ‌های هنری ایجاد کرده ‌اند نه اینکه امروز ما برای تفریح و سرگرمی از آن مصرف کنیم. متأسفانه هویت آینده مدیریتی یک دختر ان و پسران ما با این حرکت تخریب خواهد شد.

خداوند متعال در آیه ۳۰ سوره حج بیان می‌فرماید: «وَ اجتَنِبوا قَولَ الزّورِ»، از گفتار باطل اجتناب ورزید. در تفسیر «قول زور» بعضى از مفسران آن را اشاره به کیفیت «لبیک» گفتن مشرکان در مراسم حج در جاهلیت دانسته‌اند. زیرا آن‌ها «لبیک» را که آیینه تمام نماى توحید یگانه‌پرستی است آن‌چنان تحریف کرده بودند که مشتمل بر زننده‌ترین تعبیرات شرک‌آلود شده بود. با توجّه به تفسیر این آیه هر سخن باطل بیهوده مصداق قول «زور» است که در اصل به مفهوم سخن دروغ و باطل خارج از میزان اعتدال می‌باشد. مفهوم این آیه بدین صورت است که به آدم امر می‌کند که از هرگونه گفتار باطل بیهوده و به هر نوع کیفیتی که هست باید دوری کرد.

پیامک، چت، شبکه‌های اجتماعی، عکـس سلفی و دابسمش و… تربیت افراد جامعه ما را مخدوش کرده ‌اند و این روند سرعت بسیار زیاد بالایی به گرفته است مدام با ارائه پروگرام ‌های باقابلیت‌های تازه در حال شتاب‌گیری می باشند . رفتار، گفتار و سبک زندگی جامعه ما متأثر از این تغییرات شده است و ما در مقابل تنها نظاره‌گر هستیم. جای تأسف دارد که خیلی ی از والدین نمی‌دانند فرزندانشان مشغول به تهیه چنین کلیپ‌هایی هستند متأسفانه در ارتباط با چند نفر از جامعه‌شناسان و متخصصان علوم رفتاری آن‌ها هم اطلاعی از دابسمش و این نوع کلیپ‌ها نداشتند. تمام ما چنانچه معتقد باشیم که چنین مطالبی مصداق گفتار باطل هستند پس اجتناب از دریافت و یا به اشتراک گذاشتن چنین موارد ی می‌تواند لمپن‌های مجازی را به انزوا بکشاند./نسیم آنلاین

گویا این انرژی نهفته شده در بین افراد که به نوعی با لودگی لمپنیسم ممزوج شده در قاب هایی از قبیل دابسمش و غیره نمود بیرونی پیدا می نماید ، با زبان بی زبانی فریادِ تمنای فرهنگ خط مشیی را سر می دهد که متناسب با معیارهای داخلی، جهت تخلیه سالم و هنجارمندش است. به فرموده فرمانبردار فرزانه انقلاب ارزش “محیط مجازی” به اندازه ارزش “انقلاب اسلامی” است. جواب به این تمناهای پنهان امروز بیش از پیش حس می شود، عزم ی ملی را می طلبد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 7 بهمن 1394
شگفت انگیزان عنوان انیمیشن رایانه ی امریکایی است که توسط شرکت پرآوازه و مشهور والت دیزنی با همکاری استودیوهای انیمیشن سازی پیکسار در ژانر های ترکیبی ابرقهرمانی کمدی تولید شد و در سال ۲۰۰۴ میلادی روی پرده‌ی سینما قرار گرفت.

دانلود کارتون های قدیمی


براد بیرد در این فیلم زیبا به عنوان نویسنده و کارگردان ظاهر شد توانست نظرات مثبت بسیاری از منتقدان مخاطبان را به شگفت انگیزان جلب نماید.

براد بیرد کارگردان، فیلم دیدنی نامه نویس، انیماتور، تولید کننده و بازیگر امریکایی است که تهم اکنون غول آهنی، مأموریت غیرممکن (پروژه شبح)، راتاتویی و شگفت انگیزان را در کارنامه‌ی هنری به ثبت رسانده است.

جریان شگفت انگیزان مانندبقیه آثار ابرقهرمانی آمیخته‌ای از نزاع بین قهرمانان با اشرار تبهکاران است. در این دست آثار دو جبهه‌ی اصلی تعریف می‌شوند که در یکی قهرمانان حابین آن‌ها استقرار دارند و در دیگری افراد و گروه‌های شروری که خواهان برهم زدن نظم حاکم بر شرایط موجود هستند ، میدان داری می‌کنند.
دانلود کارتون های دهه 60,دانلود کارتون های قدیمی,دانلود کارتون جدید در عمده‌ی آثار ابرقهرمانی مردم نقشی انفعالی ایفا می‌کنند در حالی که دو جبهه‌ی پروتاگونیست انتاگونیست راه تقابل پیشه کرده و در نبردی سخت و طاقت فرسا یکی از طرفین دعوا فاتح میدان جنگ می‌شود. در اکثرا مسائل این قهرمانان حامی شرایط موجود هستند که بر مخالفان می‌تازند تا به پیروزی در میدان دست یابند.

در فیلم زیبا ‌ها انیمیشن‌های ابرقهرمانی همواره عواملی بیرونی و داخلی امنیت جوامع را تهدید می‌کنند درصدد برهم زدن نظم حاکم بر شرایط موجود ایجاد هرج مرج هستند . در نقطه‌ی مقابل همواره ناجیانی ظاهر شده و به مواجهه با جریانات انارشیست و برهم زننده نظم موجود می‌پردازند و تهدیدات موجود را رفع از از بین بردن جهان و سیطره اشرار بر آن پیشگیری به عمل می‌آورند.

ریشه‌ی ابراسطوره پردازی را می‌توان در اندیشه‌ و جهان بینی فیلسوف بیان المانی فردریش نیچه جستجو کرد.


سوپرمن یا ابرمرد اولین اثر ابرقهرمانی بود که در دهه‌ی ۱۹۳۰ میلادی بوسیله سیگل خلق شد.


سیگل صراحتاً به این مورد اذعان دارد که شخصیت سوپرمن را مبتنی بر اندیشه‌ی نیچه ساخته پرداخته است. نیچه بعد از اعلام مرگ خدا به معرفی و تبیین جایگزینی برای او می‌پردازد. به اعتقاد نیچه آدم بهترین جایگزین برای خداست. اوست که خود ارزش‌ها را تعریف در راستای آن‌ها سیر می‌کند. نیچه عنوان ابرمرد را برای آدم طرازش برمی گزیند.

سیگل در کمیک استریپش کاراکتر سوپرمن یا ابرمرد را مبتنی بر اسطوره‌هایی چون سامسون (پهلوان اسطوره ای یهود) و هرکول (پهلوان اسطوره ای یونانی) و شخصیت حقیقی موسی علیه السلام پیامبر اولوالعزم الهی، خلق می‌کند.بقیه ابراسطوره پردازان هم با بهره‌گیری از شخصیت‌های اسطوره‌ای و داستان‌های تبسیار ایلیاد اودیسه هومر به خلق کاراکترهای مد نظر پرداختند. نقش خدایان و حابین آن‌ها در ایلیاد اودیسه بسیار پر رنگ است که این مساله خود به دست مایه‌ای برای سازندگان آثار سینمایی مبدل گشته تا با عاریت گرفتن خصلت‌ها و ویژگی‌های خدایان یونان باستان به شخصیت‌های داستانی هویت ابرقهرمانی بخشند.

نقد ارزیابی پویانمایی:

انیمیشن با نمایش مصاحبه ای از سه اسطوره اصلی فیلم جذاب شروع می‌شود. آن‌ها از زندگی شخصی خود خدماتی که برای حفاظت از مردم ارائه می‌دهند، سخن می‌رانند.

ابتدا ابراسطوره اصلی جریان شگفت انگیز در قاب تلویزیون ظاهر می‌شود.

او دارای جسه‌ای تنومند، بازوان بدنی عضلانی و سینه‌ای ستبر است. برای طراحی صورت باب از اناتومی صورت براد بیرد کارگردان انیمیشن مصرف شده است. شخصیت اقای شگفت انگیز روگرفتی از پهلوان اسطوره‌ای یونان هرکول و شخصیت‌های سینمایی امریکایی چون رمبو راکی و قهرمانان پرورش اندامی چون آرنولد شوارتزنگر است.

ماچوئیسم گرایش به داشتن بدن عضلانی در باب پار کاملاً هویداست. او با تحقیر وزنه‌های معمول موجود در باشگاه‌های بدن سازی از واگن‌های قطار و تانکرها برای وزنه زنی مصرف می‌کند.

ابراسطوره دوم انیمیشن، الاستی گرل یا دختر انعطاف پذیر است که بدنی کاملاً منعطف کش مانند دارد.

او در مصاحبه‌ی تلویزیونی از علقه های فمینیستی‌اش می‌گوید حاضر نیست به خاطر قدرتش با هیچ مردی ازدواج نماید اما بعدها معلوم می‌شود که او عاشق آقـای باب پار شده و بعد از ازدواج با او مالک سه فرزند می‌شود.

اسطوره سوم قصه، فروزون دوست صمیمی باب است که در مقابل دوربین به ارائه‌ی توضیحاتی می‌پردازد.

او در صورت وجود رطوبت در محیط بدنش یخ، برف سرما تولید می‌کند و به مواجهه با نیروهای شرور می‌پردازد. فروزون یا لوسیوس بست شخصیتی مشابه ایس من یا مرد یخی در کمیک مشهور مارول دارد. او بیش از باب و همسرش به زندگی اجتماعی و عادی مانندبقیه مردم عادت کرده است.

باب پار که مردم عادی به تن پوشیده سوار بر ماشین آرام آرام در جاده حرکت می‌کند بعد از شنیدن تعقیب گروه تبهکاری توسط پلیس لباس ابرقهرمانی‌اش را به تن می‌پوشد و با ریشه کن کردن درختی قطور از زمین ضمن نجات گربه‌ی پیرزن رهگذر مانع حرکت دزدها شده آن‌ها را به پلیس تحویل می‌دهد.

بعد از این واقعه پسری که را یکی از طرفداران پرو پاقرص شگفت انگیز می‌خواند ظاهر شده برای همراهی همکاری با باب پار اظهار علاقه مندی می‌کند؛ ولی شگفت انگیز او را با سردی و بی اعتنایی از می‌راند. این پسر که را شگفت بچه می‌خواند دست از ملازم ت با باب پار برنمی دارد و با این کار بارها برای او مسائل ی به بار می‌آورد. در آخرین ملاقات آن‌ها، شگفت انگیز به ابراز علاقه همراهی بادی پاین که در سال‌های آینده به ابرشرور و شخصیت انتاگونیست ضدوضعیت مبدل می‌شود، جواب رد می‌دهد. برخورد باب پار سبب انگیزش کینه و نفرت بادی پاین می‌شود تا جایی که از او شخصیتی ابرشرور می‌سازد.نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 7 بهمن 1394
سازمانهای اداری باقتضای هدفی که دارند وظایفی که ملزم بانجام آن هستند بذل مجاهدت ابراز کار می نمایند. حاصل تلاش و کار آنها بصورت اوراق اسنادی در می آید که مجموعه آن پرونده و سابقه مساله مربوط را تشکیل می دهد، این مکاتبات اسناد که بطور مستمر و متوالی بوجود می آیند چگونگی اقدامات شیوه انجام عمل هر مورد مساله را حاوی بوده در اینصورت اسناد ذی قیمت ارزنده ای هستند که با صرف زمان و پرداخت تعرفه های مادی و تلاش های آدم ی به دست آمده اند ضرورت دارد که با علاقمندی و برمبنای علمی آنها را طبقه بندی و تنظیم و بالاخره حفظ و نگهداری نمود. واحدهای سازمانی هریک سری ی از وظایف و خط مشی کلی سازمان را به عهده دارند و در رشته مربوط به خود دارای اختیارات ضروری بوده با انجام وظائف خود بصیر و مطلع هستند ، پس منشاء ایجاد تولید نامه های صادره کار و عملیات کارکنان سازمان است که منفرداً و مجتمعاً تبدیل باسناد و اوراق و نامه هایی می گردد نامه های صادره را بوجود می آورد. نامه های صادره منعکـس کننده کار های صورت گرفته است که چنانچه بدرستی تنظیم و ارسال نگردد روند اجرایی امور را دچار اخلال می نماید . بدین لحاظ و بمنظور یکسان سازی چارچوب نامه های صادره از طرف دانشگاه این مجموعه گردآوری تگذشته می گردد.


نامه های اداری

هر نوشته ای که حاوی یا چند موضوع اداری بوده و به عنوان وسیله رابطه در داخل خارج سازمان مورد مصرف قرار گیرد.

ویژگیها معین اتی که نامه های اداری را ازبقیه نامه ها متمایز می سازد عبارتند از : شماره – تاریخ- عنوان واحد گیرنده- عنوان واحد فرستنده- موضوع- نام و عنوان امضاء کننده نامه- امضای نامه توسط شخص صلاحیتدار- تهیه و نگارش نامه روی کاغذهای اداری – رعایت ضوابط نامه نگاری.

برای سرعت بخشیدن به جریان گاهی از کارها از یادداشت اداری مصرف می شود. یادداشت اداری از همه خصوصیات نامه اداری برخوردار ناست . ولی چون در گاهی از مسائل به عنوان سند مدرک می تواند ملاک عمل قرار گیرد، باید به وسیله مقام صلاحیتدار امضاء شود و برای انجام پیدا کردن امور اداری یا مالی در دفتر اندیکاتور ثبت گردد.

هر نامه اداری از پنج جزء گفته شده در ذیل تشکیل می شود :
الف- سرلوحه. ب – عناوین گیرنده فرستنده و موضوع. ج- متن نامه. د- معین ات امضاء کننده. هـ – گیرندگان رونوشت.

نامه های اداری به آن پارت از نامه اطلاق می گردد که ً در بالای کاغذهای اداری چاپ شده است. در وزارتخانه ها و موسسات دولتی آرم جمهوری اسلامی ایران، نام وزارتخانه، نام موسسه یا سازمان، شماره، تاریخ، پیوست است ، برخی از سازمانهای وابسته به دولت، آرم اختصاصی خود را در بالای نامه چاپ می نماید .

عنوان گیرنده نامه : منظور از گیرنده یا مخاطب نامه جمله از شخص، مقام سازمانی، سازمان یا واحد سازمانی که نامه به آن خطاب می شود.
عنوان گیرنده نامه با کلمه «به» معین می شود.
عنوان فرستنده نامه: منظور از فرستنده نامه جمله از شخص یا مقام سازمانی، سازمان یا واحد سازمانی که نامه از طرف او نوشته می شود. بیان کننده عنوان فرستنده نامه کلمه «از» است .
مورد نامه : منظور از مساله نامه جمله کوتاه و گویایی است که مبین محتوای نامه باشد مساله نامه با کلمه «موضوع» معین می گردد.

_تلخیص مورد نامه ذکر آن در بالای نامه صادره ضروری است و انجام این امر باید از طرف تهیه کننده پیش نویس صورت پذیرد. زیرا نامبرده خوبتر ازبقیه مقامات اداری که در جریان مطالعه نامه قرار می گیرند صلاحیت خلاصه نمودن موضوع را دارد.
تعیین خلاصه مطالب مندرج در نامه و ذکر آن در بالای نامه موجبات سهولت سرعت گردش و مکاتبات را فراهم
می سازد و برای متصدیان ثبت و کنترل وبقیه پرسنلی که نامه را از نظر کلی ملاحظه کرده و یا مورد ارزیابی و كار قرار می دهند مفید ضروری است.

متن نامه مطالب و شرحی است که در رابطه با مساله نامه نوشته می شود و در واقع هدف نامه است چیزی است که انگیزه تهیه نامه است ممکن است کوتاه در یک یا چند سطر باشد و یا در یک یا چند صفحه تهیه و تنظیم گردد.

مسئولیت نهایی هر نامه با فرد یا مقام سازمانی است که نامه بوسیله وی امضاء می شود. در این جا منظور از معین ات امضاء کننده، معین ات اداری فردی شخصی است که نامه را امضاء می نماید .

منظور از گیرندگان رونوشت، واحدهای سازمانی یا اشخاصی هستند که می باید رونوشت نامه به عنوان آنان صادر گردد و غیر از گیرنده اصلی است. گیرندگان رونوشت اکثرا ً با جمله «رونوشت به» معین می گردد.
شماره:
تاریخ:
پیوست:
وزارت:
سرلوحه جناب آقای/سرکار خانم ………………..
«معین ات فردی و اداری گیرنده»
(عناوین )
رئیس/مدیر/سرپرست/محترم ………….
موضوع:
متن:
معین ات فردی و اداری فرستنده
امضاء
رونوشت به:
گیرندگان رونوشت
نامه های اداری از دیدگاه ماهیت کار: نامه های خبری- نامه های بازدارنده- نامه های دستور درخواستی – نامه های همآهنگ ی.

به وسیله این گونه نامه ها، نتیجه کار به سازمان یا فرد ذیربط اطلاع داده می شود. یا ممکن است شروع یا انتها یک کار را به اطلاع گیرنده نامه و یا ارباب رجوع برساند.

به نامه هایی اطلاق می شود که از انجام یا متن کار یا ظهور حادثه ای پیشگیری بعمل آورد. اینگونه نامه ها اقداماتی را که بوسیله سازمان یا افراد شروع شده و یا در حال شکل گرفتن است، بطور مزمان و یا دائم متوقف می نماید .

این نامه ها که بیش تر نامه های اداری را تشکیل می دهند دستور یا درخواست انجام گرفتن کاری است که ممکن است از سازمان یا فردی خواسته شود یا نتیجه کار از آنها سئوال گردد.

این گونه نامه ها برای آهنگ ی بین واحدهای مختلف سازمان تهیه می شود و یا ممکن است در مورد ی بین دو یا چند موسسه یا وزارتخانه ایجاد موسیقی ی نماید مانند بخشنامه ها .

مراحلی که برای تهیه تنظیم یک نامه اداری لازم است از این قرار است:

پیش از آنکه نامه ای نوشته شود و یا دستور نوشتن آن صادر گردد، لازم است با طرح چند سوال ضرورت نوشتن نامه محرز شود. تحلیل قبل از نوشتن باعث خواهد شد که از مکاتبات اضافی و بیهوده پیشگیری شود و نامه بدون تهیه نگردد، بدین ترتیب در تعرفه ها و زمان صرفه جویی بعمل خواهد آمد.

تهیه پیش نویس پایه اساس نامه و در واقع طی کامل مراحل نگارش آن از ابتدا تا انتها کار است . تهیه پیش نویس نیاز به فراهم آوردن مقدماتی دارد که برای سهولت مطالعه، آنرا در دو بخش آماده سازی مقدمات و تدوین مورد نقد قرار میدهیم.

مقدماتی که برای تهیه نامه اداری و یا اصولاً هر نوع نوشته علمی دیگر باید فراهم شوند عبارتند از تعیین و تحصیل منابع مورد نیاز و پس تعیین چارچوب و تنظیم فهرست مطالبی که باید در نامه قید شود.

برای تهیه نامه بهتر و تاثیر گذار که مطالب و محتوای آن، مستند مستدل ومتکی بر قواعد باشد گرچه نویسنده نامه بیش از هر چیز در نوشتن از حافظه اطلاعات یاری می جوید، ولی در اکثرا مسائل از مراجعه به منابع مختلف به مخصوص پرونده جهت تحقیق بیشتر بی نیاز ناست .

این وهله به تهیه تنظیم فهرست مطالب اختصاص دارد که در واقع طرح چارچوب ذهنی کار در این وهله آماد ه می شود. در این وهله نویسنده باید زمان نوشتن نامه، مطالب مسائل را که پیرامون نامه به ذهن او می رسد یادداشت نماید . مطالب یادداشت شده را دوباره مورد تجزیه نقد قرار دهد و بر اساس ارزش تنظیم نماید . ممکن است مطالبی از آن حذف یا مسائل ی به آن اضافه شود. فهرست نهایی تقریباً چارچوب اصلی ما در ساختمان نامه است.

که حاوی روش تنظیم عناوین نیز تنظیم متن نامه است

نامه های اداری اکثرا ٌ ً مقدمه ای دارند، این مقدمه ممکن است کوتاه و در چند کلمه خلاصه شود یا چندین سطر را به خود اختصاص دهد. هر مقدمه ای با توجه به مورد آن صورت مختلف ی خواهد داشت. چنانچه نامه تهیه شده در جواب یا پیرو نامه ای باشد، در این حالت ذکر شماره و تاریخ و عنوان مختصر مساله نامه قبلی مقدمه نامه محسوب می شود ، ولی چنانچه نامه بدون سابقه و جدید باشد لازم ست که برای روشن شدن ذهن مخاطب و هم چنین برای آماده کردن مسیر فکر او برای پذیرش و دریافت پیام توضیح قبل از پرداختن به اصل مساله داده شود که همین یا دو سطر بعنوان مقدمه تلقی میگردد.
اصل موضوع- از آنجا که نامه یکی از با اهمیت ترین وسایل ایجاد رابطه در سازمانها و ادارات شناخته شده است. مناسب است که به بهترین وجهی به رشته تحریر درآید. در این مورد آسان نویسی توصیه می شود . زیرا ساده بی تکلف نوشتن تفهیم و میسر ساخته نیاز به توضیح اضافه را کم می نماید . نامه های اداری باید آن چنان تهیه شوند که براحتی منظور هدف پیام دهنده را بازگو نماید و خواننده بعد از مطالعه، آن چه را که مراد نویسنده بوده است بطور کامل دریابد.
اختتام نتیجه گیری- نامه های اداری ممکن است به گونه های مختلف انتها پذیرند. ولی آنچه در انتها نامه بیشتر به چشم می خورد، نشانگر ارزش آن و ترغیب اقدام کننده در سرعت بخشیدن به انجام گرفتن درخواست و ارسال جواب است. از طرفی خوبتر است در نامه های جوابیه، نتیجه مثبت و یا بد کاملاً معین شود.

بعد از آنکه پیش نویس تهیه گردید، ضروری ست قبل از ماشین شدن مورد ارزیابی قرار گیرد. این تحلیل برای حصول اطمینان از کفایت و کارآیی و اثر مطالب طرح شده است. در مورد جواب نامه ها می توان نامه واصله را با پیش نویس نامه جوابیه تهیه شده مقایسه کرد تا اطمینان حاصل شود که پیش نویس تهیه شده کامل و بدون نقض بوده به تمام سئوالات یا درخواستهای فرستنده نامه جواب گفته شده است. دربقیه مسائل برای بازبینی پیش نویس می توان از فهرست تحلیل (چک لیست) استفاده کرد و بر اساس آن نسبت به تحلیل مجدد پیش نویس اقدام نمود. در فهرست تحلیل پیش نویس، سئوالاتی بیان می گردد که نقد جواب آنها نمایشگر کفایت یا کافی نبودن پیش نویس است.
سایر اقدامات – بعد از آنکه پیش نویس تهیه شده از هر جهت مورد تایید تهیه کننده آن قرار گرفت ذیل آنرا امضاء و برای مقامی که باید امضاء نهایی نماید می فرستد. مقام مزبور بعد از مطالعه، چک اصلاح لازم را بعمل میآورد و عنداللزوم با افزودن یا کم کردن مطالبی به آن، پیش نویس را بطور مقدماتی امضاء می نماید برای ماشین نمودن به واحد مربوطه می فرستد.
– رعایت شان سلسله مراتب مقامات اداری در مکاتبات ً مخاطب و دریافت کننده نامه نسبت به نویسنده و فرستنده با توجه به سلسله مراتب اداری یکی از اکنون ت زیر را دارد:
الف- مقام مافوق و اافزایش است.
ب- همردیف است .
ج- مادون و زیر دست فرستنده نامه است.
در هریک از اکنون ت فوق نزاکت و ادب اداری متناسب به مقام گیرنده نامه باید در نظر گرفته شود بدین کیفیت که خارج از اصل مطلب مورد مورد مکاتبه که باید با کمال سادگی وضوح نگاشته شود توجه باین نکات هم ضروری است.
الف- ممکن است نامه ابتداء بساکن یعنی اولین نامه ای باشد که در موضوع مورد مکاتبه نوشته می شود پس بعد از ذکر عنوان گیرنده و درج مورد کلی بلافاصله باصل مطلب پرداخته می شود ضمن نامه اصطلاحات اداری بشرح زیر عنوان میگردد:
بمقام مافوق:
« خاطر عالی مستحضر است که… » «باستحضار میرساند»…
«توجه آن مقام را باین مورد معطوف می دارد که …»
و عبارات و عبارات مشابه. بمقام همردیف:
«باطلاع میرساند…»
«اشعار می دارد…» «بطوری که اطلاع دارید..» عبارات مشابه.

بمقام مادون زیردست:
«تذکر می دهد»
«ضروری است یادآوری نماید که»
محتاج توجه است» و عبارات مشابه .
هرگاه ضمن نامه تقاضای انجام کاری شده باشد خوب است از این کلمات اصطلاحات اداری مصرف شود:
مقامات مافوق: «متمنی است دستور فرمائید» یا «تمنا دارد مقرر فرمائید»مقامات همردیف: «خواهشمند است دستور فرمائید» یا «تقاضا دارد که دستور فرمائید».مقامات مادون: «مقتضی است..» یا «ضروری است دستور دهید…» و مسائل مشابه.
– ایجاد رابطه در مکاتبات
نامه ای که از سازمان صادر می گردد ممکن است که در سازمان گیرنده سابقه داشته باشد یا در جواب نامه طرف مکاتبه فرستاده شود در اینصورت از نظر امکان کنترل گردش نامه بدست آوردن سوابق آن ضرورت دارد بشماره های مکاتبات نامه های طرف گیرنده اشاره شود در این صورت:
الف- چنانچه نامه در جواب نامه طرف مکاتبه صادر گردد بعد از ذکر عنوان شماره تاریخ نامه گیرنده باین شرح قید
می گردد:
«در جواب نامه شماره ……… مورخ»
«عطف به نامه شماره ……….مورخ»
ب- هرگاه نامه در دنباله مکاتبات قدیم فرستنده نامه باشد بعد از آخرین مکاتبه نامه ای از گیرنده دریافت نشده است بعد از عنوان باین شرح انشاء می گردد:
«در تعقیب نامه شماره ……. مورخ ………. »
«پیرو نامه شماره …… مورخ…………»
ذکر شماره نامه بمتصدیان کنترل گردش نامه بایگانیها امکان می دهد که بسرعت و به سهولت به پرونده سوابق مربوطه دسترسی پیدا کنند.
گردآوری وتنظیم:
دبیرخانه کل دانشگاه شهید چمران اهواز ۱ تعریف نامه اداری ۲ معین ات نامه اداری ۳ یادداشت اداری ۴ اجزای نامه های اداری ۴٫۱ سرلوحه ۴٫۲ عنوان های گیرنده، فرستنده و مساله نامه ۴٫۳ متن نامه ۴٫۴ معین ات امضاء کننده ۴٫۵ گیرندگان رونوشت ۵ نامه های خبری ۶ نامه های بازدارنده ۳- نامه های دستوری یا درخواستی: ۷ نامه های همآهنگ ی ۸ مراحل تهیه نامه های اداری ۸٫۱ وهله اول – تحلیل قبل از نگارش ۸٫۲ وهله دوم- تهیه پیش نویس ۸٫۲٫۱ آماده سازی مقدمات ۱- تعیین تحصیل منابع مورد نیاز ۲- تعیین چارچوب کار و تنظیم فهرست مطالب ۸٫۲٫۲ تدوین نامه۱ -شیوه تنظیم عناوین نامه- تنظیم عناین نامه در مکاتبات اداری بستگی به مخاطب، فرستنده و مورد نامه دارد. انتخاب عنوان صحیح، آغازگری منطقی اثری مطلوب درگیرنده نامه خواهد داشت. عنوان مناسب مخاطب را وادار می نماید نامه را به دقت مورد بررسی قرار داده جوابی منطقی و مناسب به آن بدهد. ۲- تنظیم متن نامه – اصولا متن هر نامه ای از سه بخش تشکیل می شود . مقدمه – اصل موضوع نتیجه گیری و اختتام مطلب. ۸٫۳ مقدمه ۸٫۴ وهله سوم- ارزیابی پیش نویسنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 7 بهمن 1394

صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات